חופי אנטיגואה באיים הקריביים

חופי אנטיגואה באיים הקריביים
מאת: סיגלית בר


באנטיגואה יש 365 חופי ים - אחד לכל יום בשנה. כל החופים באי הם ציבוריים, כלומר הכניסה אליהם חינם. חלקם שקטים ומבודדים וחלקם שוכנים בצמוד לרזורטים גדולים ורבים מהם מרהיבי עין. חלק מהחופים נמצאים במפרצונים נסתרים והגישה אליהם היא רק ע"י סירה. למרבית החופים חול לבן ורך והם מוגנים ע"י ריף אלמוגים ולכן המים שקטים וחמימים. החופים בצפון-מערב האי מפותחים יותר, בקרבתם רזורטים רבים בהם מגוון אפשרויות של פעילויות ספורט ימי ומסעדות. האתגר העומד בפני המבקרים באי אינו כיצד להגיע לחוף הטוב מכולם אלא לאתר את החוף המתאים ביותר לטעמם ואופיים.


 
חוף לכל יום בשנה - חוף ג'ולי   (באדיבות  Antigua & Barbuda Department of Tourism)


 ברירת מחדל
 
החופים המוצלחים ביותר בצפון מערב:
החוף הקרוב ביותר לסנט-ג’ונס הוא חוף פורט ג'יימס (Fort James), הנמצא במרחק של חמש דקות נסיעה מרציף אוניות הנוסעים. עלות הנסיעה כ- 7 דולרים. זהו חוף פופולארי הן בקרב תיירים והן בקרב המקומיים. סמוך לחוף המים שקטים ובטוחים, אך עמוק יותר יש לעיתים זרמים חזקים. בחוף החולי נוהגים רבים לשחק כדורעף חופים וקריקט. ניתן לשכור במקום שמשיות וכסאות נוח. במקום מסעדה פתוחה ובר. מומלץ לטפס במעלה הגבעה ולראות את שרידי מבצר ג'יימס, על שמו נקרא החוף שנבנה על מנת להגן על נמל סנט-ג’ונס. במרומי הגבעה יש מסעדה נוספת ממנה נשקף נוף נהדר של האזור.
 
מעט  צפונה משם נמצא חוף מפרץ דיקנסון (Dickson Bay)  הנחשב לאחד החופים הפופולאריים והעמוסים באי. זהו חוף באורך קילומטר ובו שפע בתי מלון, מסעדות ופעילויות ספורט מים. זה המקום האידיאלי לראות ולהראות בו. המים בים שקטים ומתאימים במיוחד למשפחות עם ילדים קטנים. ניתן לשכור לאורך החוף שמשיות, כסאות נוח וציוד ספורט ימי.
 
במרחק קצר צפונית למפרץ דיקנסון נמצא האתר הטוב ביותר באי לשינור: ריף גן העדן (Paradise Reef). זהו ריף באורך 1.6 ק"מ אליו מגיעות סירות רבות כולל סירות עם קרקעית זכוכית.
 
חוף סמוך בעל אופי דומה הוא חוף הבריחה (Runaway) בו חול לבן ורך, ולאורכו רזורטים פופולאריים, מסעדות וברים.

חוף גאלי (Galley) הנמצא דרומית לסנט-ג’ונס בסמוך לכפר FIVE ISLANDS מושך אליו גולשים רבים במהלך חודשי החורף, וחובבי ג'וגינג בשעות הערב. אם יתמזל מזלכם תוכלו לצפות בו בצבי ים, שבחרו בחוף במקום מוצלח להטלת ביציהם.
 
חוף לכל יום בשנה   (צילום: סיגלית בר)
 
החופים המוצלחים ביותר בדרום ובדרום מערב האי:
חופי הים בדרום מערב האי פחות עמוסים ומתויירים מאשר בחלקו הצפון- מערבי של האי ועל מנת להגיע אליהם יש לנסוע בדרכים פתלתלות.
 
חוף דארקווד (Darkwood)  וחוף  טורנרס (Turner’s)  הם שני חופים ציוריים, עם מי קריסטל צלולים ובריזה קלילה ונעימה, הנמצאים בקרבת נמל ג'ולי (Joiiy) בדרום מערב האי.  אלה חופים מצוינים לשחייה ושינור  וניתן לשכור בהם ציוד שינור וכסאות נוח. כמו כן יש בחופים מסעדות וברים.
 
גם חוף פרייס (Freys) הנמצא באותו אזור, בו חול לבן ורך, הוא מקום מצוין לשינור. בימים בהירים ניתן לראות ממנו את האי השכן מונטסרט (Montserrat).
 
חוף נקודת פיגון  (Pigeon’s Point) נמצאת במרחק של חמש דקות נסיעה המזח האנגלי  (English Harbor) ולכן מוצלח לשלב ביקור בפארק הלאומי ההיסטורי מספנות נלסון, עם רחצה בחוף פופולארי זה, החביב הן על המקומיים והן על התיירים. גם בחוף זה, חול לבן ורך, יש תנאים טובים הן לרחצה והן לשינור.
 
חוף דויגס (Doigs)  הוא חוף שקט במיוחד במפרץ RENDEZVOUS המצדיק את הנסיעה הקשה יחסית עד אליו.
 

חופי הים של ברבדה  (באדיבות  Antigua & Barbuda Department of Tourism)
 
החופים המוצלחים ביותר במזרח האי:
בזכות ריף האלמוגים המהווה קיר המגן על חופי אנטיגואה, גם בצידו המזרחי של האי יש חופים נהדרים, עם ים שקט, בניגוד לחופים הסוערים בצד המזרחי של איים רבים בקאריביים.
 
חוף מפרץ חצי הסהר (Half moon bay) הוא אחד החופים היפים ביותר באי. חוף מבודד זה ממוקם בפינה הדרום- מזרחית של אנטיגואה ומתאים הן למשפחות ולשינור בחלקו המזרחי השקט, והן לגולשים בחלקו המערבי הסוער יותר. בקרבת החנייה יש מסעדה ובר.
 
חוף המפרץ הארוך (Long bay) מוגן כולו ע"י ריף האלמוגים ומתאים במיוחד למשפחות. הוא נמצא בנקודה המזרחית ביותר באי, במרחק של כחמש דקות נסיעה מהכפר WILLIKIES. גם לחוף זה חול לבן ורך, מי טורקיז צלולים ואפשרויות שינור מצוינות. 
 
האי הירוק (Green Island)  הוא אי קטן השוכן בסמוך לחוף המזרחי של אנטיגואה. באי מספר חופים לבנים נסתרים והוא מהווה נקודת עצירה פופולארית בטיולי שייט רבים. החופים אידיאליים לצלילה ולשינור. 
 

צלילה באי הירוק  (באדיבות  Antigua & Barbuda Department of Tourism)

 
 
ספורט ונופש פעיל באנטיגואה
אפשרויות הספורט והנופש באנטיגואה רבות ומגוונות, כאשר המבחר הגדול ביותר הוא כמובן ספורט ימי לסוגיו, החל משייט, גלישה,סקי מים ומצנחי רחיפה ועד צלילה, שינור ודייג. בחוף דיקנסון ביי (Dickenson bay) תמצאו את המבחר הגדול ביותר של אפשרויות השכרת ציוד לספורט ימי. חוף זה גם ידוע במגוון אפשרויות גלישת הרוח שלו, החל ממתחילים העושים את ניסיונותיהם הראשונים בתחום ועד מקצוענים של ממש. 
ספורט פופולארי נוסף באי הוא גלישת רוח באמצעות גלשנים המחוברים לעפיפונים גדולים. העונה הטובה לכך ביותר היא בין ינואר ליולי. 
 
שוניות אלמוגים וספינות טבועות מקיפים את האי מכל עבר ומהווים גן עדן לצוללנים. המים באזור כה צלולים עד שניתן לראות לעומק של 45 מטרים! באי פועלים מרכזים רבים ללימוד צלילה חלקם בבתי מלון ורזורטים גדולים וחלקם במועדוני צלילה בכל רחבי האי. אתרי הצלילה הטובים ביותר באי נמצאים בחלקו הדרומי והמערבי של האי.
 
דגים שוחים במי הטורקיז הצלולים  (צילום: סיגלית בר)
 
פעילות אחרת, החביבה במיוחד על ילדים היא שחייה עם דולפינים. חברת DOLPHIN FANTASEAS הנמצאת צפונית לסנט-ג’ונס,במפרץ מריהה (Mariha bay) מארגנת פעילות משולבת הכוללת האכלת חתולי ים (Stingray, דג טריגון) ושחייה עם דולפינים. התענוג יקר למדי (140 דולר לאדם) אך זו חוויה שלא תשכח במהירה. טלפון: 268-562-7946

מבחר אפשרויות השייט באי עצום. מספינות מפרש גדולות מימדים ועד קטמאראנים. חברת AntiguaPaddles מארגנת טיולי קיאקים בני חצי יום הכוללים תצפית על ציפורים ושינור בריפים שופעי דגים.
מחיר הטיול: 50 דולר לאדם. טלפון: 268- 463 1944
 
גם מי שמעדיפים לעשות ספורט ולהישאר יבשים, לא ישתעממו לרגע. באי מגרשי טניס רבים, מגרשי סקווש, שני מסלולי גולף ואפשרויות רבות לרכיבה על אופניים ואפילו רכיבה על סוסים.

הספורט החביב ביותר על תושבי אנטיגואה הוא קריקט. בנים ובנות, צעירים ומבוגרים משחקים אותו על כל פיסת חול או דשא פנויה. שני חופים פופולאריים במיוחד למשחק קריקט הם: חוף מפרץ דיקינסון  וחוף פרייס (Fryes).
 

(באדיבות  Antigua & Barbuda Department of Tourism)


סיגלית בר אודות הכותבת 
סיגלית בר, יועצת טיולים ומתכננת מסלולים. מומחית בטיולי משפחות. מחברת מדריכי התיירות: בלגיה- טיולי כוכב למשפחות, אוסטריה - טיולי כוכב למשפחות, ארה"ב למשפחות ואיי הוואי האקזוטיים. סטטיסטיקות

0
מגזינים שנשלחו

0
שאלות ותשובות

0
כותבים באתר

0
כתבות באתר