ונצואלה - תנינים לא בוכים
מאת: רונן רז


בעונה הרטובה מוצפים שטחי היאנוס, ויש להיזהר מדגי הפירנייה האימתניים ומהתנינים הנמצאים בתוך העשב הגבוה ובין העצים שגזעיהם טבולים במים. קפיברות, מכרסמים בגודל חזיר, שוחים במים החומים או עומדים על איים צפים ומביטים בלבניות ובקורמורנים היושבים באשכולות על ענפי העצים. ונצואלה. 


יאנוס, ונצואלה
להיזהר מדגי הפירנייה האימתניים ומהתנינים הנמצאים בתוך העשב הגבוה - 
אמריקה הדרומית
 

 ברירת מחדל
רונן רז ניהל חוות תנינים בכפר אריסמנדי שביאנוס, בחלקה הנידח של וונצואלה, במשך שנתיים, וחיי הכפר והסוואנה נרקמים ונחשפים באיטיות ובדרך סיפור שיש לכנות אותו אולי "סיפור מקום", שכן רז נותן לדמויות לדבר, לספר את סיפוריהן על רוחותיהם של הסילבון והשורק שרצח את אביו ומסתובב עם שק העצמות הלבנות על גבו, ועל הקדושה מריה ליאונזה, אלת היער, שכוהניה מרפאים אדם מפחד שדים. על חיי עיירה קטנה ומאובקת על גדת נהר. קרבות תרנגולים, ציידים, בעלי חוות עשירים, זואולוגים הנלחמים על הטבע, נשים קשות יום, בני המקום שהם אנשי טבע לעילא ומפקדי משמר לאומי מושחתים, נפגשים ונעים ביחד בהרמוניה שיש למקום קטן על שפת הטבע הגדול בפינה נידחת ומלאת קסם של דרום אמריקה.
 
נוכחותם של בעלי החיים, העצים, התנינים ובני האדם של היאנוס מלאה ואמינה,שכן כתיבתו של רז היודע את הטבע שבו הוא חי, קרובה ברוחה לזו של הזואולוג והסופר האנגלי ג'ראלד דארל.
כתבות של רונן רז באתר זה  כתבות על יעדי טיול בדרום אמריקה
 
יאנוס, ונצואלה
 
הקריאה בספר זורמת ומביאה את הקורא למסע חלומי לעולמות מרוחקים, למקומות נידחים בהם חוקי החיים שונים מהמוכר וחזקים מכל חוק. דרך הקריאה נחשפים גם לחלום ושברו - הן של אנשי היאנוס, והן של המחבר שלמעשה למרות רצונו הטוב ודאגתו הכנה לחי, היווה רק כלי משחק המונע ממניעים כלכליים, של אנשי עסקים, שכל קשריהם לטבע הוא בדרך הניצול הצינית שלו למטרות רווח, ויש מהם שכלל לא ראו את החיה בה הם סוחרים מקרוב.
 
זהו ספרו הראשון והיחיד עד כה של רונן רז, אגרונום במקצועו וטייל בנשמתו, נדד וחי במשך שבע שנים ברחבי אסיה, אפריקה, ואמריקה. גידל תנינים בונצואלה, ונאבק למען הפילים בקניה. ממייסדי טיולי השטח בארץ ומנהל את חברת "אקו - טיולי שטח". כתבותיו של רונן מתפרסמות גם באתר זה.
כתבות של רונן רז באתר זה
 

מידע נוסף
סטטיסטיקות

0
מגזינים שנשלחו

0
שאלות ותשובות

0
כותבים באתר

0
כתבות באתר