נופש תרבות: חמישי-שבת 7-9 באפריל, מלון גלעדי

נופש תרבות: חמישי-שבת 7-9 באפריל, מלון גלעדי
לאחר שנתיים של הרצאות בזום אנחנו סוף סוף נפגשים – ובגדול! נבלה סוף שבוע ארוך ועשיר בתרבות במלון גלעדי המחודש שבקיבוץ כפר גלעדי – המשקיף אל עבר החרמון המושלג ומציע טיול נינוח ב"שביל הלולים" - גלריות, בתי קפה ומבשלת בירה - בסמוך לאטרקציות של הגליל העליון, בהן מטולה, שמורת ואגמון החולה, צוק מנרה והחרמון.

דניאל גולדנברג, אנתרופולוגית תרבותית ומרצה בעלת סגנון מיוחד, שאתם כל כך אוהבים, תביא לנו סוגיות מתרבות רוסיה, שליוותה את שנות ילדותה ומלווה אותה עד היום, וסרטים שימחישו את התרבות והתקופה.

נועם גיל אור, מנחה מופעי מוסיקה וזמר עברי, עורך ומגיש רדיו וטלוויזיה, ניהל את רשת ג' ואת חטיבת הבידור ב'קול ישראל', יחד עם רמי הראל, מוסיקאי, מעבד פסנתרן וזמר, יביאו לנו את מיטב השירים הרוסיים שעלו ארצה מברית המועצות והעשירו את הזמר העברי.

הרצאה וסרט
צליליה של הנפש הרוסית: סיפור המוזיקה במרחב הסלאבי | דניאל גולדנברג
הרצאת עומק על התפתחות המוזיקה בתרבות הרוסית. נשזור את המשמעויות החברתיות והפוליטיות של מוזיקה בעיצוב תודעה ומשטר, המקום המיוחד שהיא תופסת בגיבוש הזהות התרבותית במדינה זו. מבללייקה עתיקה ועד לצלילי הכינור הקלאסי, ממארש סובייטי צבאי ועד למוסיקת רוק נועזת. * ההרצאה מלווה בקטעי מוסיקה וסרטי וידאו. ** לאחר ההרצאה יוקרן הסרט הקונצרט (2009) של הבמאי היהודי צרפתי ראדו מיכיליאנו.

הרצאה
כשגיטרת רוק היא מכונת זמן שממוטטת משטרים | דניאל גולדנברג
תופעת הרוק הסובייטי כזרם תודעה ומעשה בשנות ה- 80-90. בלוויה של הקומוניזם הסובייטי ינגנו מוזיקת רוק, מגברי ענק יקרעו את האוזן הממושמעת והצייתנית, אנשים ילבשו ג'ינס ויתחילו להאמין - להאמין בעצמם. ההרצאה תיקח אותנו לאווירת הפטישים של נפילת חומת ברלין, לשיניים חורקות של מדינת ענק רגע לפני ההתמוטטות. הגיבורים של אז והצעירים של היום, ששרים את אותם טקסטים על חופש ושינוי שמתמהמה לבוא. * ההרצאה מלווה בקטעי שירים מתורגמים לעברית.

הרצאה וסרט
לנגן בסקסופון ולמות: מוסיקה כמאבק לחופש פנימי | דניאל גולדנברג
בשנות ה-40 המאוחרות בברית המועצות נולד הדור הראשון אחרי המלחמה. דור של שטיפת מוח מופלאה, בני מסך הברזל שגידלו אותם להיות קומוניסטים אבסולוטיים, מבריקים באורה של שמש העמים. תארו לכם את האכזבה כאשר דור זה בוחר ללמוד בהיחבא, ג'אז אפרו אמריקני, לנגן בסקסופון, כלי האימפריאליזם הנבזי, ומחקה בלבושו את מהפכת התרבות המערבית. בואו להכיר תנועה חברתית שרצתה לפרוץ את מסך הברזל מבפנים.
** לאחר ההרצאה יוקרן הסרט הגנדרנים (Hipsters, 2008) של הבמאי הנודע ולרי טודורובסקי. סרט מוסיקלי מלא תנועה ושירה, שתחת מעטה צבעוני נוגע במציאות עמוקה ומפוצלת של חופש האדם במשטר טוטליטרי.

מופע מוסיקלי
שני חברים יצאו לזמר: לי כל גל נושא מזכרת
המנחה והעורך נועם גיל-אור יחד עם המוסיקאי והפסנתרן רמי הראל שרים ומספרים על השירים הרוסיים שעלו ארצה מברית המועצות והעשירו את הזמר העברי במאות מנגינות, מ'אבינעם בחור כארז' ועד 'תכול המטפחת'. ללחן "עממי" רוסי השפעה מכרעת על הזמר העברי עד תחילת המחצית השנייה של המאה העשרים, אז הגיעו ארצה גם לחנים צרפתיים, יווניים ועוד.
מחיר: 
2,100 ₪ לינה על בסיס חצי פנסיון לאדם בחדר זוגי
1,150 ₪ תוספת ליחיד בחדר
 
* האירוח במלון בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

* * * הבטיחו את מקומכם! מספר המקומות מוגבל * * *

להרשמה ותשלום בכרטיס אשראי
להרשמה ותשלום בטלפון 04-9944455

חמישי 7.4.22
15:00 (ואילך) קבלת חדרים
מנוחה ובילוי חופשי (בריכה, ספא, לובי, בר, ספרייה)
17:00 הרצאה: סיפור המוסיקה במרחב הסלאבי
19:00 ארוחת ערב
20:30 סרט: הקונצרט
 
שישי 8.4.22
ארוחת בוקר
בוקר חופשי לטיול באזור (יחולקו דפי מידע למספר מסלולים)
מנוחה ובילוי חופשי (בריכה, ספא, לובי, בר, ספרייה)
17:00 הרצאה: כשגיטרת רוק היא מכונת זמן שממוטטת משטרים
19:00 ארוחת ערב
20:30 מופע מוסיקלי: לי כל גל נושא מזכרת
 
שבת 9.4.22
ארוחת בוקר
מנוחה ובילוי חופשי (בריכה, ספא, לובי, בר, ספרייה)
10:00 הרצאה: מוסיקה כמאבק לחופש פנימי
10:30 סרט: הגנדרנים
14:00 מסירת חדרים
 
לחצו לתכנית המלאה
הצעות נוספות

0
מגזינים שנשלחו

0
שאלות ותשובות

0
כותבים באתר

0
כתבות באתר
בעקבות המילים והצלילים
שמעון פרנס, נועם גילאור וחברים
כן, רוצה פרטים נוספים!