הרצאות זום בנושאים חובקי עולם
הרצאות זום בנושאים חובקי עולם
הקלטות מלאות של המפגשים

הרצאות זום בנושא יעדי טיול ותרבויות עולם, מפי טובי המרצים ומדריכי הטיולים - באחדות ניתן לצפות בחינם ואחרות ניתן לרכוש.

להעשיר ידע, להעמיק בתרבויות, ללמוד על אירועים היסטוריים, ארכיטקטורה ואורחות חיים, וגם לבחור ולתכנן את הטיול שלכם עם מסלולים, הדרכה וטיפים.

*** לכל מפגשי הזום יש גם הקלטות, שישלחו לכל הנרשמים ***

לשאלות ובקשות התקשרו או שלחו לנו הודעת ווטסאפ או צרו קשר במייל


בעקבות משבר רוסיה-אוקראינה
מוצעות להאזנה חוזרת
הקלטות ההרצאות ששודרו כאן
כל מה שרציתם לדעת על משבר רוסיה-אוקראינה | 
עם דניאל גולדנברג ואורן נהרי

טרילוגיה רוסית | שלוש הרצאות עם דניאל גולדנברג
טרילוגיה רוסית | שלוש הרצאות עם דניאל גולדנברג

טרילוגיה רוסית | שלוש הרצאות עם דניאל גולדנברג


1. פוטין  הרוכב התורן על הדוב הרוסי: תפיסת השלטון במדינה הגדולה בעולם
מדוע לא משנה מה בונים הרוסים, לעולם יצא להם טנק ורודן אוטוקרטי? האם יש לכך השלכות וסיבות תרבויות, היסטוריות או גאוגרפיות? בהרצאה נתחקה אחר תפיסות יסוד בהיסטוריה הרוסית, ריכוזי הון שלטון, יחסי יזמים וממשל, ונבין כיצד מדינה אינטלקטואלית במיוחד מוצאת את עצמה תקופה אחר תקופה תחת שלטון יחידני. האם ישנן תרבויות שהדמוקרטיה אינה מתאימה להן?

2. "לבד בשער" – אלכסיי נבלני: הרעלות, מלחמה בשחיתות, רשתות חברתיות והמערב
האם ברוסיה יש אופוזיציה? לעתים נדמה שהיא מצטמצמת רק לעיניו הכחולות והיוקדות של אלכסיי נבלני. דון קישוט בלתי נדלה שתפס את כל הכותרות בחודשים האחרונים, הורעל וכמעט שילם בחייו. נחקור את דמותו, מניעיו ואת הדור בו גדל. האם אנו מתבוננים בחבלי לידה של מנהיג עולמי חדש או שחקן משנה בעל אינטרס זר? האם נבלני הוא פוליטיקאי או אקטיביסט?

3. כתונת הפסים של המיליארדר: האסיר של פוטין, מיכאיל חודורקובסקי
סיפורו המרתק של האוליגרך היהודי חודורקובסקי. סיפור עלייתו לגדולות של צעיר שניהל תאגידי נפט במדינה מתפרקת. סיפור כליאתו והמשך המאבק שמפלח את רוסיה. נצלול לדמות של "האדון החדש" של התעשייה הכבדה הפוסט סובייטית וכיצד ראה את האלטרנטיבה של העתיד.

עלות: 120 ש"ח לשלוש ההרצאות בסדרה.
* לא ניתן לרכוש הרצאה בודדת
לחצו לתשלום עבור שלוש הקלטות
כל מה שרציתם לדעת על משבר רוסיה-אוקראינה

כל מה שרציתם לדעת על משבר רוסיה-אוקראינה


1. דניאל גולדנברגקייב - אם הערים הרוסיות
כבר בכותרת מסתתרת אמת גדולה על לב הקונפליקט – דיסוננס של טריטוריה ותרבות בין האומה הרוסית לזהות האוקראינית העצמאית.
בהרצאה נצלול לעומק ההיסטוריה, למשותף ולנפרד, לנקודות החיבור האיתנות ולמוקדי החיכוך ההיסטוריים. גבול סלאבי בוער או עמוד שדרה מחבר שלא ניתן לנתקו?
נלמד על שורשי הלאום האוקראיני, על המסורת והרקע ההיסטורי, על המשותף והנפרד בינם לבין הרוסים, והיכן נזרעו זרעי החיכוך הפוטנציאלי.
 
2. אורן נהרימשבר רוסיה-אוקראינה: עושים סדר בבלגן
אורן נהרי יעשה לנו סדר בכל מה שקשור במשבר האוקראיני, המאיים להפוך לאסון הומניטרי לאוקראינים, ואסון אסטרטגי למערב. ואולי דווקא פוטין יפסיד מפלישה?
האם פוטין מנסה להקים מחדש את ברית המועצות? מדוע המערב אינו מגן על אוקראינה? האם האיומים בסנקציות מרתיעים את פוטין? האם פלישה רוסית לאוקראינה תהיה מבוא לפלישה סינית לטאיוואן?  וכיצד ישראל מעורבת בעימות הזה?

עלות: 95 ₪ לשתי הרצאות בסדרה
לחצו לתשלום עבור שתי הקלטות
מתכננים טיול לאיסלנד – שתי הרצאות עם עילי גולן

מתכננים טיול לאיסלנד – שתי הרצאות עם עילי גולן


מפגש ראשון: תהליך היצירה של נוף טבעי ואנושי באיסלנד
טיול באיסלנד הוא חגיגה של טבע דינמי וזורם – מהחופים השחורים ועד למפלים העוצמתיים, נהרות של לבה מול קרחונים מתנפצים. כיצד נוצר הנוף הייחודי, הנראה כאילו נלקח מהירח? ומדוע הוא ממשיך להשתנות כל הזמן? במסע הוירטואלי סביב האי הגעשי נדבר על התופעות הייחודיות דרך מבט על אתרי הטבע המרכזיים הפזורים סביבו. 
כמו הטבע האיסלנדי, כך גם העם האיסלנדי (הקטן!). חבורות של לוחמים ויקינגים עשויים ללא חת נחתו על החוף עם עבדיהם והרגישו כי הם יכולים לאקלים הקשה. עם השנים, העט החליפה את החרב – התרבות האיסלנדית הוציאה מתוכה פרוזה עתיקה, שירה, מוזיקה ותעשיית סרטים ייחודית.

כיצד לארוז לקראת הר געש? – הכנות לטיול באיסלנד
נסקור אתרי טבע ומסלולי טיול ברחבי האי, כמו גם נקודות היסטוריות ושכיות חמדה. נבחן סוגי מסלולים ברמות קושי שונות וכאלו המתאימים לקהלים שונים – בין אם בקבוצה מאורגנת או כמטיילים עצמאיים. 
נדבר על מזג האוויר בעונת הטיולים, איך להתלבש כשעוברים מהר געש לקרחון ומהיכן אפשר לצפות בבע"ח המיוחדים השוכנים באי ובאוקיינוסים שסביבו. נכיר מקומות שאפשר לגלות רק בהיכרות אישית עם השטח, דרך סוליות הנעליים או גלגלי הג'יפ.
 
עלות: 90 ₪ לשתי הרצאות 
לחצו לתשלום עבור הקלטה
תאילנד נפתחת בהדרגה: איפה מטיילים ואיך עושים את זה נכון?

תאילנד נפתחת בהדרגה: איפה מטיילים ואיך עושים את זה נכון?


!!! הרצאה ללא תשלום !!!
מרצה: ניר הרפז, ה-מומחה לתאילנד - התגורר בה חמש שנים, דובר תאית, מדריך טיולים מזה שני עשורים, בעלים של חברת OtherWays.

בהרצאה נלמד על האזורים בהם מותר לטייל כיום בתאילנד - פוקט, קו פיפי, קראבי, מפרץ פננגה וצוק ג'יימס בונד, קו פאניי, קו יאו יאי וקו יאו נוי, קו הונג, קו היי ובננה ביץ, קאו לאק , קאו סוק ואגם צ'יאו לארן, קו סמוי, קו פאנגן קו-טאו - איפה מתחילים ולאן ניתן להמשיך משם.
נסביר על הכללים לכניסה ושהייה בתאילנד - איזה בדיקות לעשות ואיזה טפסים למלא, מה פתוח ומה סגור ועל מה יש להקפיד.

לצפייה בהקלטת ההרצאה על תאילנד
רואנדה - אפריקה קצת אחרת

רואנדה - אפריקה קצת אחרת


סמינר זום בן שני מפגשים, עם מצגת וסרטונים מרהיבים, ללא תשלום.
מרצה: זהר נבון"אפריקולוגית" ותיקה כמטיילת ומדריכה, התגוררה שש שנים בשמורת מסאי מרה בקניה.

1 - הפנים המפתיעות של רואנדה
מבט כללי ומפתיע על רואנדה הירוקה, המרהיבה בנופיה, תושביה וסיפוריה. נטעם מהכנסת האורחים המרגשת, מהנופים המאלפים, כמויות המים האדירות, יערות הגשם והשדות המוריקים, וגולת הכותרת – 13 סוגי פרימטים (קופים), שבראשם גורילות ההרים המופלאות.
2 - רואנדה – איך, לאן ומתי
במפגש השני נטייל ברואנדה ונבחן את האפשרויות השונות הפתוחות בפני כל סוגי המטיילים – צעירים ומבוגרים, משפחות עם ילדים, פרטי או מאורגן, בכל רמות העניין והתקציב. נסקור את העונות המומלצות לטיול, ההכנות הנדרשות לפני הנסיעה והעלויות הצפויות לנו שם. 
לצפייה בהקלטת ההרצאות על רואנדה
נשים פורצות דרך בעולם האסלאם -  שתי הרצאות עם נפתלי הילגר

נשים פורצות דרך בעולם האסלאם - שתי הרצאות עם נפתלי הילגר


מרצה: נפתלי הילגר, צלם הגיאוגרפי וחוקר תרבויות.

מסע חובק עולם ממערב אפריקה דרך המזרח התיכון עד לאינדונזיה ואפגניסטן: מפגשים מרתקים עם נשים מהפכניות שנלחמות, בין ייאוש לתקווה, על מעמדן המשפחתי, החברתי והפוליטי, על הזכות ללמוד קרוא וכתוב ולקבוע עם מי להתחתן וממי להתגרש...

וגם: אסלאם הפוך – נשות סומטרה שולטות באופן מוחלט בבעליהן.
מסע מרגש ומעורר השראה.


עלות: 90 ₪ לשתי הרצאות בסדרה.

לחצו לתשלום עבור הקלטה
מלחמות וייטנאם - תרבות שחושלה באש ואורז - שתי הרצאות עם עילי גולן

מלחמות וייטנאם - תרבות שחושלה באש ואורז - שתי הרצאות עם עילי גולן


חלק א': עיצוב אופיו של העם הוייטנאמי 
וייטנאם המודרנית מציעה לתיירים הרבים שפוקדים אותה חווייה תרבותית מרתקת. כיום, וייטנאם היא יעד תיירותי חם, אבל עדיין מרבית פרסומה של המדינה מתקשר למלחמה שהתנהלה בה בשנות ה-60 וה-70. כדי להבין את וייטנאם לעומק צריך לחזור אחורה בזמן ולראות כיצד העבר של העם מתקשר למראות של וייטנאם העכשווית. במסע לאורכה של המדינה, נעבור באתרי המורשת הגדולים, כמו גם במקומות שבהם חיי היומיום משקפים את רוחו של העם העשוי ללא חת.

חלק ב': דתות נסתרות וקומוניזם ישן
חוקרי הדת הצרפתים שהגיעו לוייטנאם במאה ה-19 תיארו את המנהגים הדתיים של העם כ"לא פחות סבוכים מהג'ונגלים המכסים את המדינה". שנים של תמורות, קולוניאליזם מיסיונרי ולבסוף האתאיזם הקומוניסטי ניסו לכסות את מבוך הדתות הוייטנאמי - אך כיום אמונות ישנות מרימות את ראשן. נכיר את הדת העממית הוייטנאמית, את דת הקאו-דאי המאמינה במגוון קדושים, ונצלול לתרבות הבודהיסטית הוייטנאמית המתחדשת. 

עלות: 90 ₪ לשתי הרצאות 

לחצו לתשלום עבור הקלטה
תרבויות בדרך להגדרה עצמית - שני מפגשים עם דניאל גולדנברג

תרבויות בדרך להגדרה עצמית - שני מפגשים עם דניאל גולדנברג


מפגש ראשון: קוזאקים – תקומת התרבות המסקרנת
המילה קוזאק – מה היא מעוררת בכם? מילה טעונה עבור האוזן היהודית, פרשים חסרי פחד, מפגעים אכזריים, או אולי עם שאיננו מכירים? בהרצאה ניגע בטריטוריית הדמדומים הפוליטיים בה צמחה התודעה של הקוזאק. מה בינם לבין תרבות הסוסים של הערבה המונגולית הגדולה. מהו טקס המעבר אותו הם מבצעים בבניהם בגיל שלוש.
כיום, כאשר התקומה של תרבות ייחודית זו נמצאת בתנופת ענק, אנחנו רוצים להיזכר במהותם. מי הם, מה מעשיהם בצרפת, יוון וארה"ב, מדוע הם נחשבים לאחראים על הקמת האימפריה הרוסית.

מפגש שני: מה באמת קורה בגבול בין אוקראינה לרוסיה
בשנים האחרונות הרבו לדבר כותרות העיתונים על מלחמה. ננסה לעשות סדר בין אחים, גבולות ורצון גדול להגדרה עצמית מודרנית, במזרח אירופה של היום. אוקראינה, שם שנקשר במהומות פוליטיות, מלחמת אזרחים, מתיחות בגבולות ומאבק להגדרה עצמית. איזה תפקיד גאו-פוליטי היא משחקת בין אירפה המערבית למזרחית.
האם מלחמת הגבולות היא בעצם מלחמת תודעה ובחירת דרך בין המזרח למערב. מה יהיה עתידה והאם היא אי פעם תעמוד לבד ואיתן על גבולותיה וזהותה.

עלות: 90 ₪ לשתי הרצאות 

לחצו לתשלום עבור הקלטה
כל מה שרציתם לדעת על טיול לאיחוד האמירויות

כל מה שרציתם לדעת על טיול לאיחוד האמירויות


עם גבי זהר, מורה דרך מוסמך ומדריך טיולים בחו״ל.
 
איחוד האמירויות, ובעיקר דובאי, מהווים נס אמיתי - פוליטי, ארכיטקטוני, תרבותי ואנושי. הכל התרחש כאן במהירות מטורפת, בזכות הכסף הגדול של הנפט, שרובו ככולו הוקדש למרחב הציבורי ולקידום האישי של אזרחי האיחוד.

נגלה מה הפך את דובאי מכפר דייגים ושולי פנינים לאחד המקומות המתקדמים בעולם והמרתקים ביותר מבחינה אנושית ותרבותית. וכמובן, על הקשר הישראלי לדובאי ואבו דאבי, והיותם אתרי תיירות מן המעלה הראשונה.
 
תשלום: המפגש בחינם

לחצו כאן להקלטת ההרצאה
הצעות נוספות

0
מגזינים שנשלחו

0
שאלות ותשובות

0
כותבים באתר

0
כתבות באתר