www.goTravel.co.il
הכתבה מעניינת? שלחו אותה בדואר למי שתרצו

הקש בתיבה את רצף האותיות המופיע למטה:


עמותת Make-A-Wish
הזכות להגשים חלומות
מאת: כרמית וייס


נפלה בחלקי הזכות להיות חלק מחבורת מתנדבים מופלאה, הפועלת להגשמת משאלות של ילדים חולים במחלות מסכנות חיים. לראות חיוך עולה על פניו של ילד, שאך לפני רגע היו שטופי דמעות, זהו סיפוק אדיר. וכך, כשהתלבטנו מה נעשה כדי לציין את שנת העשור לאתר GoTravel, היה זה אך טבעי שבחרתי לתת את אותה זכות גם לגולשי האתר אותו אני מנהלת.


בכתבה קצרה זו אני רוצה להכיר לכם את עמותת Make-A-Wish ואת הילדים שלהגשמת משאלותיהם אנו נרתמים בגיוס תרומות.
 
 
החלום של כריס
את ההשראה להקמת עמותת Make-A-Wish בשנת 1980, נתן ילד קטן אחד, כריס בן ה- 7, שחלה בסרטן הדם. להגשמת חלומו להיות שוטר נרתמו חברי המשפחה וקבוצת קציני משטרה בעיירה קטנה באריזונה. הם תפרו לכריס חליפת שוטר קטנה, שמו קסדה לראשו הקטן וענדו תג על חזהו, שהתנפח מגאווה. כך הוא עלה לסיבוב בניידת עם האורות המהבהבים ובמסוק המשטרתי שחג מעל בתי העיירה. למרות הכוח הרב ששאב מהעובדה שחלומו התגשם, כריס לא הצליח לנצח את המחלה. הלוויה שערכו לו היתה לפי כללי הפרוטוקול לה זוכה כל שוטר.
 
אותה חבורת מתנדבים שהגשימה את חלומו של כריס, החליטה שאת האושר שראו בעיניו של כריס הם רוצים להביא גם לילדים חולים אחרים. כך הוקם ארגון בינלאומי, הפועל כיום ב- 50 מדינות ברחבי העולם, ולמעלה מ-350,000 משאלות הוגשמו מאז ברחבי העולם.
 
chris make a wish
כריס הקטן שהגשים את חלומו להיות שוטר, ההשראה להגשמת משאלות של מאות אלפי ילדים
 
החלום של דניס ואבי
דניס ואבי בר-אהרון, שנחשפו לנפלאות שעושה הארגון בעת שהתגוררו בארה"ב, החליטו לייבא את הרעיון לישראל, על מנת להנציח את זכר אחיה של דניס, שנפטר בגיל צעיר. מאז שנת 1996 הם מובילים צוות מקצועי קטן ועשרות מתנדבים של עמותת Make-A-Wish Israel. כל אותם אנשים נפלאים עושים ימים כלילות להגשמת משאלות לבם של ילדים החולים במחלה מסכנת חיים, בין הגילאים 3-18. אין כאן מנגנון מנופח, רוב העבודה מבוצעת על ידי מתנדבים, וכך 90% מכספי התרומות מנוצלים להגשמת המשאלות!
 
על מה חולמיםה ילדים? הנה מקצת החלומות:
להיות – קוסם, מנכ"ל חברה, או נסיכה ליום אחד.
לקבל - לפטופ,  גיטרה חשמלית או חדר ילדים חדש.
לפגוש – את האפיפיור, ליאו מסי או יובל המבולבל.
לנסוע –  לחופשה משפחתית באילת, לפארקים של דיסני או לצפות במונדיאל.
כאן תוכלו לראות את שש המשאלות שאנו בחרנו להגשים
 

החלום של אלה לפגוש בכוכבי המחזמר "עלובי החיים" בלונדון
 
כוחו של חלום
לאחר שראיתי את הסרטון הבא, השתכנעתי סופית שלהגשים משאלות, ולו המיוחדות ביותר, זוהי תרופה אמיתית לילדים שכה זקוקים לה. בסרטון מספרים שני חוקרים מ'המרכז הבינתחומי הרצליה' על מחקר שערכו ביוזמת עמותת Make-A-Wish Israel. תוצאותיו הוכיחו שהגשמת החלום, שהילד חשב לבלתי אפשרי, מוכיחה לו שגם ההתמודדות עם המחלה היא אפשרית ונוטעת בו כוחות. שיפור מדעי נצפה בכל המדדים, כבר מרגע שהילד מקבל את "מטבע המשאלה", ובמהלך החודשים הארוכים עד להגשמתה.
 

סרטון וידאו על מחקר שבדק את השפעתה החיובית של הגשמת משאלה
 
איך אתם יכולים לעזור?
לכבוד שנת העשור לאתר GoTravel, אתר הטיולים המקצועי ביותר בישראל, החלטנו ללכת על משהו גדול באמת. בחרנו שש משאלות של ילדים חולים, ואנו פונים אל הגולשים שלנו שיתרמו להגשמתן.

במקביל גייסנו פרסים משתי חברות תיירות – חברת אשת טורס, שתרמה חבילת נופש זוגית בקפריסין, וחברת אופק טראוול, שתרמה זוג כרטיסי טיסה לצפון יוון, וזוג כרטיסי טיסה לאי המקסים קרפאתוס.
 
הפרסים הללו יוגרלו בין כל התורמים שיגיעו מאתר GoTravel, ויתרמו 50 ומעלה.
ההגרלה תיערך בתאריך 13.11.2017 ושמות הזוכים יפורסמו במגזין מספר 120, שיישלח למנויי האתר בתאריך 20.11.2017 
מומלץ להירשם לקבלת המגזין כדי להתעדכן בתוצאות ההרגלה >>

 

כדי לתרום להגשמת המשאלות ולהשתתף בהגרלת הפרסים לחצו כאן 
קראו על שש המשאלות שבחרנו להגשים, ראו את הפרסים,
וכדי לתרום לחצו על הקישור לאתר המאובטח
 

 

עוד על הגשמת משאלות
הגשמת המשאלה של שלו - חופשת סקי
הגשמת משאלות לשישה ילדים חולים

כרמית וייס אודות הכותבת
כרמית וייס (Carmit Weiss)מנסה להעביר את אהבתה לנופים דרך הצילום והכתיבה, מנהלת אתר Gotravel ואחת הכותבות המרכזיות בו. חרשה את אירופה וצפון אמריקה וטעמה גם את טעמן של היבשות האחרות. בעלת ניסיון רב בתכנון טיולים, גולשת סקי ואמא לארבעה גולשים צעירים.

כרמית עונה לשאלותיכם בפורום מומחי תיירות
לקריאת כתבות נוספות של כרמית
מספר צפיות: 3314
2395