חופשת סקי עם הדרכה בעברית - ליהנות מכל העולמות
מאת: כרמית וייס


ארבעת ילדיי למדו לגלוש באנגלית מתובלת בגרמנית, צרפתית ואיטלקית. עד היום קשה להוציא מהם (וגם ממני, יש להודות) את השגיאות בסגנון הגלישה. אם הייתי יכולה לחזור לאחור, הייתי מוכנה לשלם קצת יותר עבור הדרכה בעברית.


להורים הלוקחים את ילדיהם לסקי, אני ממליצה בחום על קבוצות ההדרכה בעברית, ממספר סיבות, וזו שכתבתי למעלה היא רק אחת מהן.
 
חופשת סקי עם הדרכה בעברית
טעויות שרכשנו בגיל צעיר קשה לתקן  (צילום: Dougberry)

לדבר עם המדריך והילדים בידיים

בחופשת הסקי המשפחתית הראשונה שלנו, ילדיי הגדולים כבר ידעו מעט אנגלית, אבל הצעיר, שהיה אז בן שש, לא ידע מילה. כששאלתי אותו כיצד הוא מבין, הוא הסביר לי שהוא פשוט מחקה את מה שעושה המדריך והילדים שלפניו. כנראה שזה לא מספיק... כיום הוא אמנם גולש נפלא, מהר וללא כל פחד, אך את השגיאות בסגנון הגלישה שלו כבר קשה לתקן.
 
לשמחתי בני הוא ילד אמיץ ובטוח, ולמרות חששותינו הוא הסכים להישאר לבדו ב"גן הסקי". כשהיינו קופצים לביקור או פוגשים בו על המדרונות, הוא נופף לנו לשלום בחיוך רחב, וחזר למדריך ולחבריו החדשים, עמם יכול היה לדבר רק בידיים. אך לא כל הילדים הם כאלו, ורובם לא יסכימו להישאר עם מדריך וילדים שלא דוברים בשפתם.
כל הכתבות על סקי כאן באתר
 
חופשת סקי עם הדרכה בעברית
לחקות את המדריך, כנראה שצריך גם להבין  (צילום: Dougberry) 
 

טיולי אופניים



 
 

לדבר עם המדריך והילדים בעברית

היום אני יודעת שאין תחליף להערותיו של המדריך, אלו הנאמרות לכולם ואלו הנאמרות לכל גולש באופן אישי. בחופשתי האחרונה זכיתי לגלוש עם מדריך דובר עברית, ופתאום התחלתי להבין דברים אחרת.
 
בקבוצות ההדרכה בעברית זוכים כולם, הילדים והוריהם, להדרכה בעברית. הילדים נהנים גם ממדריך חברתי, הדואג לטפל בהם ולשעשע אותם אחרי שעות הגלישה, כך שהוריהם חופשיים לגלוש ולבלות ללא הפרעה. הורים הגולשים ברמה גבוהה, יכולים להרחיק לגלוש בלב שקט, ביודעם שיש מי שידאג לילדיהם. המדריך לוקח אחריות מלאה על הילדים, החל מהתאמת הציוד ולבישתו בבוקר (מבצע לא פשוט...), בזמן ההפסקות והארוחות, הוא תמיד כתובת לכל שאלה ובעיה. מדריך ישראלי יודע איך לדבר עם הילדים הישראלים, גם מעבר למחסום השפה. תגידו אתם, איזה מדריך אוסטרי יכול לצחוק עם הילדים על הדוד חיים ויובל המבולבל?
 

 חופשת סקי עם הדרכה בעברית
בטחון כמו של אבא, סבלנות כמו של אמא...  (צילום: Dougberry)
 

קבוצות ההדרכה בעברית - איך זה עובד?

קבוצת ההדרכה בעברית כוללת עד 100 איש, הורים וילדים בכל הגילאים. הילדים והמבוגרים מחולקים לקבוצות נפרדות, בהתאם לרמת הגלישה שלהם.
"אין ילד שלא מוצא את מקומו", מספרת אסנת, רכזת ההדרכה שהיא גם אם בעצמה, "אם צריך נעביר ילד קבוצה, העיקר שירגיש נוח". הקבוצות תמיד קטנות, 6-8 תלמידים לכל מדריך, והיחס אישי וחברי.
"אנחנו יוצאים לבלות בערב עם המבוגרים בקבוצה", מספר דור, מדריך סקי, "מראים להם את מקומות הבילוי הכי שווים".
 
כל בוקר יוצאות הקבוצות מבית המלון בו לנים, שהוא תמיד מלון ארבעה כוכבים. אם צריך ללכת מעט, דואגים להסעה לילדים הקטנים, כדי שלא יצטרכו לסחוב את הציוד. ההדרכות נמשכות עד השעה 15:30, וגם בהפסקות המדריכים דואגים לילדים – אוכל, שירותים, געגועים לאמא – כל מה שצריך וביחס אישי צמוד. המדריך הוא כמו אבא, אבל אם גוברים הגעגועים לאמא, הקבוצות נפגשות בדרך כלל לארוחת צהרים ואפשר לקבל נשיקה מאמא ולהמשיך לגלוש.
 
עם סיומו של יום הגלישה, אחראי המדריך להחזיר את הילדים למלון, ומדריך חברתי ידאג להם עד ארוחת הערב. להחליף בגדים, לשחק, ליצור, לטבול בבריכה או סתם לנוח. ההורים חופשיים לעיסוקיהם.

כתבות על יעדים לחופשת סקי
 
חופשת סקי עם הדרכה בעברית
קבוצת הדרכה גם להורים שמעוניינים בכך  (צילום: Dougberry) 
 

מדריכים בשפת הקודש

לצורך הכנת כתבה זו אני מראיינת מספר גולשים ומדריכי סקי. אני לא עושה להם חיים קלים, ושואלת אותם על רמת המדריכים הישראלים, בהשוואה לאירופאים, שאת הדרישות הגבוהות בהכשרתם אני מכירה.
 
ובכן, כל המדריכים עוברים הכשרה והשתלמויות של איגוד מדריכי הסקי והסנובורד בישראל, שנערך גם באתרי הסקי באירופה, ועוברים בחינות סיום של איגוד מדריכי הסקי הבריטי. מדריכי הסנובורד, עבורם אין קורס בארץ, עוברים קורס ובחינות של האיגוד האוסטרי.
 
"האם אתם מכירים את האתרים כמו המדריכים המקומיים?", אני מקשה על המדריכים.
"אנחנו מכירים את האתרים מצוין, מהשתלמויות והדרכות קודמות, ואם צריך באים מספר ימים קודם להיכרות", עונה לי דור.
שלומית, אם צעירה שהשתתפה באחת הקבוצות עם שניים מילדיה, מוסיפה: "המדריכים הישראלים יודעים לפנות לקהל הישראלי, ולילדים במיוחד. המסירות שלהם ראויה לכל שבח".

כתבה על הדרכת סקי לילדים

חופשת סקי עם הדרכה בעברית
מי אמר שבאנו רק לגלוש?...  (צילום: Dougberry) 
 

סקי עם הדרכה בעברית

קבוצות ההדרכה בעברית כבר הפכו למסורת. הן יוצאות שלוש פעמים בשנה, בשלוש החופשות של החורף – חנוכה, פורים ופסח. החגים הם עוד תירוץ לחגיגה משותפת של הגולשים והמדריכים, בהדלקת נרות, תהלוכת לפידים, מסיבת תחפושות עליזה (מביאים תחפושות ולא מוותרים לאף אחד), אוזני המן, מצות, קניידלאך וסדר פסח כהלכתו.
 
להינות מכל העולמות, כבר אמרנו.

כתבות נוספות


כרמית וייס אודות הכותבת
כרמית וייס (Carmit Weiss)מנסה להעביר את אהבתה לנופים דרך הצילום והכתיבה, מנהלת אתר Gotravel ואחת הכותבות המרכזיות בו. חרשה את אירופה וצפון אמריקה וטעמה גם את טעמן של היבשות האחרות. בעלת ניסיון רב בתכנון טיולים, גולשת סקי ואמא לארבעה גולשים צעירים.

כרמית עונה לשאלותיכם בפורום מומחי תיירות






סטטיסטיקות

0
מגזינים שנשלחו

0
שאלות ותשובות

0
כותבים באתר

0
כתבות באתר